MİRACLE

DoctorKLC

Biz, arkasına 30 yılı aşkın süredir sürdürdüğümüz bilimsel bilgi ve araştırmalarla, tabiatın kendi kendini tamir etmeye olanak tanıdığı doğallığı arkamıza alarak , ilaç ve kozmetik sektörüne çarpıcı, çabuk ve kalıcı sonuç alan ürünler sunan bir firmayız.
Doctor KLC Kimya İlaç ve Kozmetik Ltd. Şti. olarak farkımız, kozmetiğin aynı zamanda tedavi edici özelliğini gözden kaçırmadan, ne bilimi ne de doğanın mucizelerini dışlamadan, ikisinin kardeşliğinde eğitimimizi, tecrübelerimizi katarak meydana getirdiğimiz ürünlerle sağlık ve kozmetik sektöründe yeni sözler söylemektir.

Dr. Sedat Kulaç

Dr. Sedat Kulaç, 1963 yılında Sakarya’nın Kocaali ilçesinde doğdu. Eğitimine 1980-1981 yıllarında Adapazarı Ticaret Lisesi’nde başladı. Lisans eğitimine devam etmek amacıyla 1985-1993 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nde öğrenim gördü. 1994 yılında Toprak İlaç Kimyevi Maddeler San. Tic. A.Ş’de çalışmaya başlayan Dr. Sedat Kulaç, aynı dönemde Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. Bu süreçte Toprak İlaç Fabrikasında su sistemleri şefi olarak görev yaptı ve daha sonra Bakım Onarım ve Yardımcı İşletmeler Müdür Yardımcılığı pozisyonunu üstlendi. Akademik kariyerini sürdürmek amacıyla 1997-1998 yıllarında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde işletme alanında yüksek lisans derecesini aldı. 1998-2004 yılları arasında ise aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktora derecesini tamamladı. 2003-2007 yılları arasında Toprak Sağlık Ürünleri Fabrikasında Fabrika Müdürü olarak görev yapan Dr. Sedat Kulaç, 2007-2008 yıllarında SAKÇEV’de laboratuvar koordinatörlüğü yapmıştır. 2009-2016 yılları arasında NEUTEC CEF İlaç San. Tic. Ltd. Şti’de Kalite Kontrol Müdürü ve Üretim Müdürü olarak çalışmıştır. Daha sonra 2016-2018 yılları arasında aynı şirkette Solid Üretim Müdürü olarak görev yapmıştır.

2019 yılında Sakarya Üniversitesi Teknokent’te KOSGEB destekli olarak DOCTOR KLC KİMYA İLAÇ KOZMETİK DOĞAL ÜRÜNLER ARGE LTD. ŞTİ’yi kurarak aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Bu şirket aracılığıyla AR-GE çalışmalarına odaklanmaktadır.

Doctor KLC'nin Doğuşu

Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra Sakarya’da ilaç fabrikasında çalışmaya başlayan, aynı zamanda Sakarya Üniversitesi Kimya Bölümü’nde yüksek lisans vez doktora yapan Sedat Kulaç, ilaç sektöründe elde ettiği 25 yıllık tecrübesiyle Doctor KLC’yi kurdu. 2019 yılında iş yerini kurarken girişimcilik desteği alan Kulaç, sonrasında Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı’ndan da yararlandığını, işletmenin kuruluş aşamasında KOSGEB’in atmak istediği adımlarda yanında olarak birçok Ar-Ge çalışması için fırsat sağladığına dikkat çekiyor.

Bilimsel Üretim

Doktoralı bir kimyager olan Sedat Kulaç’ın, unvanıyla soyadının kısaltmasını birleştirerek oluşturduğu Doctor KLC markasının temel faaliyet alanını tıbbi aromatik bitki ekstreleri, ilaç ve kozmetik ürünleri üzerine yaptığı çalışmalar oluşturuyor. Bilimsel altyapıya her daim önem veren Kulaç, her ürünü ilaç prensibiyle üretme çabası içinde olduğunu belirtiyor. Bilimsel yayınları sürekli takip ederek Ar-Ge çalışmalarıyla birleştiren ve yenilikçi ürünlerin ortaya çıkarılmasını hedefleyen Doctor KLC, piyasada olmayanı en doğal haliyle müşterilerle buluşturmayı kendine görev edinmiş bulunuyor.

Ham Maddeyi Kendimiz Üretiyoruz

1998 yılında eğitim için Hollanda’ya gittiğimde bitkisel ürün çeşitliliğinden etkilendim ve bitkilere olan ilgisi daha da arttı, dünyanın birçok ülkesinden tıbbi bitkilerin tohumlarını temin edip Türkiye’de yetiştirmeye başladım. Uzun süredir bitkiler üzerine çalışmalar yaparak en çok etkilendiğim ve bir mucize olarak gördüğüm diş otu bitkisi üzerinde yaklaşık 15 senedir araştırmalarımı sürdürerek şirketimiz bünyesinde ticari olarak ham maddenin üretimini de yapıyoruz.

Kozmetikte kullanılan birçok bitki üzerine çalışmaları olan firmamız, özellikle diş otu bitkisi üzerinde detaylı çalışma yapıyor. Bitkinin ekimi, toplanması, kurutulması, ekstraksiyonu ve saflaştırılması aşamalarının tamamı işletmemiz tarafından yapılarak süreçler sonucunda elde edilen ham maddeyle üretim gerçekleştiriliyoruz.

Aynı zamanda aktif madde izolasyonunu da kendimiz yapıyoruz, diş otu haricinde Ar-Ge çalışmaları devam eden diğer ürünlerin de ham maddelerini ekip sonrasında ekstratlarını yine kendimiz çıkarıyoruz. Bitki ekstraksiyonu ve saflaştırılması Sakarya Üniversitesi Teknokent Yerleşkesi’ndeki işletmemizde yapıyoruz.

Ayrıca buradaki laboratuarda ilaç ve kozmetik formülasyonları da yapılıyoruz. Kozmetik ürünlerin üretimiyse firmamızın anlaşmalı olduğu GMP sertifikalı fabrikada yaptırıyoruz.

Türkiye’de Tek

KOSGEB projesiyle elde edilen, Avrupa Gıda Güvenlik Otoritesi (EFSA) tarafından onaylanan ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nda gıda aroması olarak kayıt altına alınan ‘spilanthol gıda aroması’ Türkiye’de yalnızca Doctor KLC tarafından üretiliyor. Kozmetik sanayinde popüler bir ham madde olan ve bir ton kuru bitkiden yalnızca 2,5 kilo elde edilen ‘spilanthol’ ilaç sanayinde de gelecek vaat ediyor.

Doğal Botoks

Doctor KLC’nin piyasaya sürdüğü ürün 2010 yılından beri süre gelen bir çalışmanın sonucunda üretilmeye başlandı. Ham maddesi ‘spilantes acmella’ yani diş otu bitkisi olan ve firmanın hali hazırda piyasadaki tek ürünü Doctor KLC ‘Miracle Kırışıklık Karşıtı Serum’ çok değerli bir kozmetik ürün olarak formüle edildi. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlandırılarak piyasaya sürülen ve ‘mucize’ olarak adlandırılan serum ciltte doğal botoks etkisi yaratarak kırışıklıklara kısa sürede etki ediyor. Aynı zamanda cilde nem veren, lekeleri azaltan, cilt tonunu eşitleyen cilt serumu hassas ve alerjik ciltlerde de güvenle kullanılabiliyor.

2 000+ Mutlu Müşteri

Memnuniyet odaklı hizmet anlayışımızla 2000'den fazla müşterimizin güvenini kazanıyoruz.

5 Makale

Bilgi ve uzmanlık paylaşımımızı desteklemek amacıyla çeşitli konularda 5'ten fazla makaleyi sizlerle buluşturuyoruz.

30 + Yıllık Deneyim

30 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteriyoruz ve birikimimizi başarılarımıza yansıtıyoruz.