0

KLC Mix

KLCMix %100 doğal patentli bir içeriktir. KLCMix aşağıdaki 4 bitki özü ve propolis ekstrakttan oluşmaktadır.

Meyan Kökü (Glycyrrhiza Glabra Root Extract): Meyan kökü ciltteki melanini (diğer adıyla pigment) dağıtmaya yardımcı olur ve iltihap sonrası hiperpigmentasyonun görünümünü iyileştirir. Meyan kökü cilt tonunu eşitlemekle birlikte koyu lekelerin gözle görülür şekilde kaybolmasına yardımcı olur, yeni lekelerin oluşmasını engeller. 

Genel olarak cildin parlaklığını artırır. Meyan kökü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu yüzden tahriş olmuş ciltler için tedavi edici olduğu bilinmektedir. Araştırmalar meyan ekstresinin egzama tedavisinde etkili bir ajan olduğunu ispatlamıştır. Cilde topikal olarak uygulandığında semptomları önemli ölçüde azalttığı gözlemlenmektedir.

Kantaron (Hypericum perforatum Extract): Cilt hücrelerini onarır ve yeniler. Cilt tonunu dengeler ve canlandırır. Sivilce oluşumunu ve lekeleri azaltmaya yardımcı olurlar. Güneş lekeleri üzerinde etkilidirler.

Zeytin Yaprağı Özü ( Olea Europaea Leaf Extract) : Yaşlanmanın görünümünü yavaşlatabilme özelliği vardır. Tahrişi yatıştırıp, kızarıklığı azaltarak cildi arındırır ve besler. Ayrıca ciltteki hasarı onarır, nemlendirir, dolaşımı hızlandırır ve yeni hücrelerin büyümesini teşvik eder.  Zeytin yaprağı özü cildinizde sert hava koşulları, çevresel stres faktörleri ve kirleticilere karşı koruma sağlar.

Aynısafa (Calendula Officinalis Extract): Yara izlerini ve çatlakları tedavi etmek için kullanılan güçlü bir ajandır. Vücudun doğal iyileşme etkisini uyarır. Hasarlı cildi yeniler ve vücudun daha fazla kolajen üretmesini sağlar (bu cilt iyileşmesi için hayati önem taşır.) 

Aynı zamanda besleyici bir nemlendirici olarak çalışır ve anti-inflamatuar, yatıştırıcı ve koruyucu özelliklere sahiptir.

Propolis: Yaraların ve cilt hasarlarının iyileşme sürecini hızlandırır. Uçuk belirtilerini azaltmada etkilidir. Kırışıklıkları yok eder ve cildi pürüzsüz hale getirir. Nem tutucu özelliği ile cildin daha sağlıklı ve canlı olmasına yardımcı olur. Hassas ciltlere karşı naziktir ve kızarıklıkların azalmasına yardımcı olur.